Rubriky
Dělníci internetu

Speciální ukončení sítě

Některá právní zdůvodnění nikdy nepochopíme. Například našemu speciálnímu zařízení na konci sítě, které dokáže váš internet vystřelit na dvojnásobnou rychlost, můžeme prý klidně říkat Terminátor. Kdybychom o něm ale veřejně mluvili a použili u toho třeba „Hasta la vista, lagy“ nebo „Terminátor 2: Den zrychlování“, mohl by nás James Cameron žalovat. A to by byl konec téhle naší malé vzpoury strojů.

Takže radši říkáme, že díky Terminátoru můžou mít naši zákazníci od letošního roku dvakrát rychlejší internet. A že jim díky němu zvládneme snáz odladit případné chyby v síti. A že ho umíme nainstalovat kamkoliv, kde se pro něj najde trocha elektřiny. A že umí všechny ty bondingy a vectoringy, což probereme zase někdy jindy. A kvůli němu nemusíte ani měnit modem. Je to všechno sice trochu nuda, ale čistá a nežalovatelná pravda.

Nejvíc nás na tom mrzí, že kdyby vám Terminátor nečekaně odešel, nesmí ani říct „Já se vrátím.“ Tak jsme ho radši navrhli tak, aby vydržel opravdu dlouho. A sejmul pomalý internet jednou provždy.