Rubriky
Dělníci internetu

Poučení z krizového vývoje

Nebojte, naše síť se má dobře. Děkujeme za optání. Zato lidstvo se na to poslední dobou trochu vykašlalo. Jak ale říká JFK a polovina motivačních obrázků na internetu: krize je příležitost. Tak jsme ji drapli za kabely a zeptali se našinců, jak to během korony mají s internetem.

Co nejzajímavějšího jsme se dozvěděli?

  • Skoro 7 z 10 lidí trávilo během krize na internetu víc času, drtivá většina z nich dokonce dvojnásobek toho, co normálně. To je víc, než jsme čekali.
  • Celkem pochopitelně lidé po internetu víc telefonovali – kdo nebyl během krize ani na jednom online meetingu, hoď kamenem.
  • Třetina lidí zažívala častější výpadky spojení a třetině byl internet moc pomalý. Čím víc lidí v domácnosti, tím horší to bylo. Jen singles byli nad věcí, ale těm zase asi chyběl společenský kontakt. 
  • Celých 15 % respondentů uvažovalo o lepším připojení a 6 % si ho během krize už pořídilo. Co nepřekvapí: nikdo z nich předtím neměl optiku nataženou až do domu.
  • A dvě třetiny lidí chtějí pracovat z domova i dál. Trochu se jim stýskalo po kolezích, takže ne pořád. Ale rozhodně víc než před krizí.

My jsme ve věci home-office zcela klidní. Většina z nás si práci vede po kabelech domů tak jako tak. Ale všem ostatním přejeme, aby jim to vyšlo! Snad se aspoň v tomhle zaměstnavatelé z krize poučí.

Máte pomalé připojení? Ověřte si na naší mapě pokrytí, jestli to nemůže být lepší.