Rubriky
Dělníci internetu

Jeď, metaliko!

„Když to je moc nahlas, jsi starej!“ Říká naše staré, metalické vedení. Má to rádo hard & heavy, takže když vytočíte knoflíky na desítku, nahodí zkreslení a pak mu to dost často vazbí. Vážně. Zní vám to, jako kdybychom mluvili o dalším ročníku Brutal Assault? Možná tomu nebudete věřit, ale naše metalické vedení má úplně ty samé problémy. Potažmo mělo – až do roku 2019, kdy jsme zavedli vectoring.

Pokud si vektory pamatujete ze střední školy jako takové šipky, můžete na ně klidně zase zapomenout. Náš vectoring se totiž stará o to, aby na metalickém vedení nedocházelo k takzvaným přeslechům. Když vedou kabely blízko sebe, můžou se ovlivňovat a zkreslovat si vzájemně data. Výsledkem není pořádně našlápnutej nářez, ale ušlápnutá rychlost vašeho připojení. Vectoring to řeší – nasměruje signál tak, abyste každou kovovou linku, která k vám vede, využili naplno.

Rychlost měděných přípojek kratších než půl kilometru se díky vectoringu zvedla až dvojnásobně. Teď to šlape, asi jako když si metalový bubeník pořídí dvojšlapku. V centrále už jen pohazujeme vlasama a křičíme: „Jeď, metaliko, jeď a hobluj!“ Z rozhrkaného a unaveného trash metalu je progresivní speed metal.

Napsali jsme o tom rovnou i článek. V Rolling Stone, Rocku & Popu ani Headlineru nám ho nechtěli otisknout, tak ho dáváme aspoň sem.